5 jednoduchých krokov pre skutočne čistú bielizeň

1. DELENIE BIELIZNE PODĽA FARBY A ŠT RUKT ÚRY.

Jednoducho: všímajte si označenie na etiketách!

2. ODSTRAŇOVANIE ŠKVŔN PRED PRANÍM.

Alebo ešte lepšie: začnite, akonáhle sa vyskytnú!

3. OPTIMÁLNE NAPLNENIE PRÁČKY.

Kombinácia veľkých a malých kusov.

4. POUŽÍVAJTE SPRÁVNE PRACIE PROSTRIEDKY.

Prášok na pranie pre bielu bielizeň, jemný gél pre jemné prádlo.

5. VYBERTE PROGRAM.

Bavlna 60°C, Mix 40°C, Jemná 30°C. Fungujú spoľahlivo!

TRIEDIŤ! ALE AKO?

Spoločne perte bielizeň podobných farieb a látok. Biele zvlášť, farebné zvlášť, čierne zvlášť. Bavlnené tkaniny spolu, syntetické tkaniny spolu. Vlnu sa oplatí prať osobitne, jemné tkaniny taktiež perte samostatne. A čo robiť keď si nie ste istí? Pozorne si všímajte symboly na štítkoch, ktoré výrobcovia odevov uvádzajú na každom oblečení.

Pred-naprogramované nastavenia
Triedenie bielizne

BEZ ŠKVŔN? PREČ S NIMI EŠTE PRED PRANÍM!

Škvrny odstráňte ešte pred samotným praním - najlepšie je bojovať s nimi hneď ako sa objavia. Niekedy môže stačiť na odstránenie škvrny bežné prepláchnutie v studenej vode. Ak to nebude stačiť, skúste použiť niektorý zo starých dobrých trikov: pre žuvačky použite kocku ľadu, pre mastné škvrny použite detský púder, pre hrdzu použite soľ a citrón, atď.  Pre ťažšie odstrániteľné škvrny používajte vhodné odstraňovače škvŕn - ale najprv si prostriedok vyskúšajte na časti oblečenia, ktoré je schované, napríklad z vnútornej strany vrecka pre kontrolu stálosti farby!

Ako odstrániť škvrny

NÁPLŇ BIELIZNE: OPTIMÁLNA!

Pri nakladaní bielizne do práčky kombinujte menšie a väčšie kusy oblečenia. Pre jemné tkaniny použite špeciálnu sieťku, určenú na pranie v práčke. Zaručí vám ochranu vašej jemnej bielizne. Všetky zipsy zatvorte, zapnite všetky gombíky a vyprázdnite vrecká. Rôzne látky absorbujú rôzne množstvo vody, preto môžete naložiť do práčky viac bavlneného oblečenia než oblečenia vyrobeného zo zmiešaných tkanín. Nebojte sa: práčka si automaticky upraví množstvo vody.

POUŽITIE PRACIEHO PROSTRIEDKU. ALE KTORÉHO?

  • Pre biele prádlo použite práškový prací prostriedok, najlepšie s pridanými bieliacimi granulami.
  • Na farebné prádlo použite práškové alebo tekuté pracie prostriedoky s enzýmami. Tie pomôžu odstrániť nečistoty bez poškodenia farby.
  • Pre vlnu použite tekuté pracie prostriedky s lanolínom.
  • Pre hodváb, záclony a iné krehké látky použite pH-neutrálny prací prostriedok.
  • Pri praní bielizne zo špeciálnych tkanín ako je napríklad GORE-TEX, nikdy nepoužívajte aviváž, pretože môže zabrániť prenikaniu vzduchu do tkaniny! Pre tieto tkaniny vždy používajte špeciálne pracie gély určené pre pranie týchto druhov tkanín.

Ako uchovať vašu bielizeň žiarivo bielu?

Pred tým, ako budete prať biele prádlo v práčke, vyvarte ho vo vode, do ktorej pridáte pár plátkou citrónu. Potom vyperte prádlo v práčke na najvyššej možnej teplote s použitím práškového pracieho prostriedku s bieliacimi granulami.

Ako udržať farby vašich odevov živé a žiarivé?

Pred tým, ako po prvýkrát vyperiete svoje nové oblečenie v práčke ho namočte do studenej slanej vody (hrsť soli na vedro vody). Potom vyžmýkajte a vyperte v práčke s použitím gélového pracieho prostriedku s enzýmami na farebnú bielizeň.

VYBERTE PROGRAM. JEDNODUCHO TEN SPRÁVNY!

Žiaden stres: 3 najčastejšie používané programy pre vašu bielizeň!

  • BAVLNA 60: používajte pre nejemnú, normálne znečistenú bielizeň. Otáčanie bubna a otáčky odstredenia budú viac intezívnejšie.
  • MIX 40: tento program používajte pre farebné oblečenie s rôznych materiálov, tiež ideálny program pre pranie textílií intenzívnych farieb (ako napríklad červená alebo čierna). Otáčky odstredenia budú pomalšie a otáčanie bubna jemnejšie.
  • JEMNÁ 30: tento program využívajte pre jemné prádlo, ktoré by sa mohlo poškodiť pri normálnom otáčaní bubna. Program využíva viac vody a veľmi jemné otáčanie bubna s nízkymi otáčkami - prípadne ich môžete vynechať úplne.

Pracie programy