Gorenje Group   |   Worldwide   |   Press

Varenie s vášňou

Kuchyňa, posvätné miesto lásky a vášne k životu, je miesto, kde vytvárame chutné a originálne chute našich životov. Po celú históriu ľudstva je kuchyňa miesto, kde sa dejú všetky dôležité veci. Lahodné vône korenia vás pozývajú prežiť kulinárske príbehy minulosti a vytvoriť vaše vlastné. Dobrá kuchyňa je recept na sladký a vášnivý život. To stelesňujú kuchynské spotrebiče kolekcie Gorenje Classico dostupné vo farbe slonoviny a matnej čiernej.

Očarujúce artičoky

Jemné srdcia artičoky ukrývajú bohatstvo cenných látok. Pri jedení majú artičoky priaznivý vplyv na trávenie, pomáhajú odstrániť zápach z úst a oživia takmer každé jedlo.

Rizoto z artičokou
Prísady, 4 porcie:
2 artičoky
1 mrkva
1 cibuľa
1/4 feniklu
soľ, voda
4 dl ryža
Parmazán

Liečivá špargľa

Liečivé účinky špargle boli oceňované v ľudovom liečiteľstve po stáročia. Majú špecifickú chuť a boli obľúbené od čias starovekých Egypťanov. Môžete ich pripravovať v podstate na akýkoľvek spôsob, ale najrýchlejší spôsob je uvariť ich.

Špargľa s vajíčkami

Prísady:
divoká špargľa
prosciutto
vajcia
soľ
olivový olej

Sladký med

Liečivá sila medu je všade známa. Toto prírodné sladidlo obsahuje najjednoduchšie cukry, ktoré sú hlavným zdrojom energie v tele. Okrem toho má antibakteriálny účinok. Môžete ho pridávať do pokrmov alebo nápojov a je nevyhnutnou zložkou zdravej stravy.

Medové pečivo
Prísady:
2 až 3 veľké polievkové lyžice medu
350 g múky
2 kávové lyžice jedlej sódy
60 g cukru
100 g mleté vlašské orechy
2 vajcia, 1 štipka soli
mletá škorica
mleté klinčeky
muškátový orech

Výdatné avokádo

Tajomná sila avokáda bola obdivovaná už starovekými Aztékmi. Látky, ktoré obsahuje, majú priaznivý vplyv na srdce, majú omladzujúci účinok na pokožku a podporujú tvorivosť. Toto svieže ovocie je klenot na tanieri. 

 

Plnené avokádo
Prísady, 4 porcie:
2 zrelé avokáda
4 kávové lyžice citrónovej šťavy
4 grapefruity
200 g jogurt
soľ
korenie

Rúry

Rúru z kolekcie Gorenje Glassico sú zdobené bohatým a dynamickým dizajnom s nádychom klasiky. Jemné línie sa plynulo tiahnu od dvierok do vnútra rúry a tvar dvierok pripomína tradičné oblé rúry. Perfektný vzhľad rúry je umocnený charakteristickými gombíkmi, rukoväťou v staro zlatom prevedení a elektronickým programovateľným časovým spínačom v klasickom dizajne. Rúra sa môže pochváliť pokročilou technológiou pečenia HomeMADE™ a vysokou energetickou účinnosťou. Pridajte štipku vášne a vaše jedlo bude lahodné, šťavnaté a chrumkavé jedlá.

Vždy chladné dvierka rúry

Dvierka rúry sú vybavené zdvojeným reflexným sklom. Preto je vonkajšia strana dvierok vždy chladná. Vďaka bezpečným a energeticky účinným dvierkam bola rúra zaradená do energetickej triedy A-20%. Na vnútornej strane dvierok rúry nie sú žiadne drážky alebo hrany, takže sa ľahko čistí.

Technológia HomeMADE™ pre špičkové výsledky pečenia

Inovačný dizajn vnútra rúry so šikovne umiestneným vykurovacím telesom PerfectGrill imituje tradičné pece na drevo. Efektívna cirkulácia horúceho vzduchu vedie k rovnomernému rozvádzanie tepla a k vynikajúcim výsledkom pečenia. Plne teleskopické vodiace lišty značne uľahčujú vkladanie plechov na pečenie do rúry a zaisťujú výborný prehľad o procese pečenia.

Elektronický programovateľný časovač s analógovým displejom

Klasický analógový dizajn elektronického programovateľného časového spínača je jedným z dekoratívnych vrcholov tejto rady. Obsahuje hodiny a časovač a tiež umožňuje naprogramovanie odloženého začiatku a ukončenia varenia. Hodiny upozornia na koniec procesu varenia akustickým signálom. Dizajn klasických hodín s hodinovými ručičkami a lemovaním v staro zlatej farbe dopĺňajú celkový vzhľad rúry.

Cuketa s mletým mäsom

Prísady na 4 porcie:
200 g mletého mäsa
50 g Parmezánu
1 vajce
strúhanka
soľ
muškátový oriešok
4 cukety
paradajkový pretlak
slnečnicový olej
olej, korenie

Sila muškátového orieška

Ak hľadáte čím zvýrazniť mužnú vášeň hostiny, ktorú chystáte v rúre, je muškátový oriešok to pravé. Používa sa do hlavných chodov a aj do dezertov.

Postup:
V mise zmiešame mleté ​​mäso, parmezán a vajce. Pridáme strúhanku, soľ a muškátový oriešok. Cukety starostlivo umyjeme, osušíme a pozdĺžne rozkrojíme. Odstránime z nich semienka a mäkkú dužinu. Cukety naplníme zmesou mletého mäsa. Do nízkej zapekacej misky nalejeme paradajkový pretlak a na neho položíme naplnené cukety. Pokvapkáme olejom a ochutíme soľou a korením. Prikryjeme alobalom a pečieme v rúre predhriatej na 180 ° C po dobu 30 minút.
Varné platne
Škála veľmi kvalitných a technologicky dokonalých varných dosiek s prepracovaným dizajnom vám celkom iste umožní vybrať si takú, ktorá bude najlepšie vyhovovať vašim kuchárskym zvykom a očakávaniam, vašim názorom na vzhľad interiéru a domácnosti. Táto rada obsahuje plynové varné dosky s originálnymi liatinovými mriežkami a krásne tvarovanými gombíky vo farbe slonoviny alebo matnej čiernej. Varná doska sa vyznačuje diamantovým usporiadaním horákov, čo zlepšuje čistotu a pohodlie pri varení. Varná doska, ktorú si vyberiete, bude perfektne ladiť s ostatnými spotrebičmi radu Gorenje Classico.

Retro gombíky pre pohodlné ovládanie

Za staro zlatým prevedením charakteristických gombíkov pripomínajúcich svojich klasických keramických predchodcov sa ukrýva moderná technológia, ktorá umožňuje maximálne pohodlné ovládanie. Gombíky sú ergonomicky tvarované pre príjemné uchopenie.

Liatinový rošt

Liatinový rošt zvyšuje stabilitu a vylepšuje vzhľad plynovej varnej platne.Vďaka materiálu je rošt obzvlášť trvanlivý a odolný aj voči tým najvyšším teplotám.

Diamond layout

Špeciálne rozloženie horákov v tvare diamantu vám prináša lepší prehľad o procese varenia.Dva veľké silnejšie horáky umiestnené na ľavej,resp. pravej strane poskytujú dostatok miesta pre veľké hrnce alebo panvice wok.Tvar liatinového roštu vychádza z funkčného rozloženia a esteticky završuje vzhľad varnej platne.

Sklokeramické varné platne radu Gorenje Classico sa vyznačujú štýlovým dizajnom a dokonalou technológiou. Klasické ovládacie gombíky a špeciálne tvarovaný okraj, ktorý chráni pred rozliatím, sú navrhnuté s vášňou pre nadčasové umelecké štýly minulých storočí. Spotrebiče vynikajú pokročilou technológiou hi-light, ktorá je prispôsobená vašim potrebám a kuchárskemu štýlu. Okrem troch varných zón hi-light je tu aj zóna s dvojitým kruhovým povrchom, ktorá sa môže prispôsobiť hrncom a panviciam rôznych veľkostí. Inšpirujúci hladký povrch varnej dosky umožňuje pohodlné varenie a jednoduchú údržbu. Je to varná platňa, ktorá podnieti vašu predstavivosť.

Moderná technológia Hi-light s nádychom klasiky

Okrem troch varných zón hi-light disponuje sklokeramická varná platňa aj zónou s dvojitým kruhovým povrchom,ktorá sa môže prispôsobiť hrncom a panviciam rôznych veľkostí. Kontrolka pre každú varnú zónu zostáva rozsvietená,kým je povrch tejto zóny horúci. Hladký povrch varnej dosky sa ľahko čistí a zdvihnuté okraje zabraňujú pretečeniu.

Retro gombíky pre pohodlné ovládanie

Za staro zlatým prevedením charakteristických gombíkov pripomínajúcich svoje klasickýchkeramických predchodcov sa ukrýva moderná technológia, ktorá umožňuje maximálne pohodlné ovládanie. Gombíky sú ergonomicky tvarované pre príjemné uchopenie.

Čokoládové potešenie

Prísady na 4 porcie:
20 čerstvých alebo sušených lístkov mäty
300 ml mlieka
2 kávové lyžičky čokoládového pudingového prášku
200 g horkej čokolády

Jemná a lahodná chuť čokolády rozdýchava vášeň. Čokoláda obsahuje látky, které navodzují pocit pohody a šťastia. Pravý šéfkuchar vie, čo podávať pre povzbudenie zmyslených pôžitkov a vášnivých očakávaní.

 

Postup:
V mise zmiešame 2 lyžice čokoládového pudingového prášku s piatimi lyžicami studeného mlieka. Mätové lístky jemne nasekáme a naplníme nimi čajové sitko.Čajové sitko ponoríme do nádoby so zvyšným mliekom a mlieko zvoľna privedieme k varu. Odstránime z platne a mätové lístky necháme ešte tri minúty lúhovať, aby sa uvoľnili éterické oleje. Potom odstránime čajové sitko a mlieko nalejeme do zmesi čokoládového pudingového prášku a mlieka.Miešame, kým nezačne hustnúť. Ako náhle zmes zhustne, je horúca čokoláda s mätou pripravená na podávanie. Nalejeme do šálok a podávame.

Odsávače pár

Minimalistický vzhľad digestorov radu Gorenje Classico je dômyselným zavŕšením celkového prostredia kuchyne. Jemné línie a detaily v zlatom prevedení zaistia, že digestor bude harmonicky ladiť s ostatnými spotrebičmi tejto rady.Digestor vyniká účinným a tichým chodom.Moderný trend spájania kuchyne s obývacou izbou tiež vyžaduje nové štandardy súvisiace s prevádzkou digestora. Kapacitou minimálne 750 m3 / h poskytuje Gorenje Classico optimálny výkon pri odstraňovaní pachov,vlhkosti a čiastočiek tukov v priestore s plochou až 35 m2. Prvotriedne materiály a dizajn vás určite ohromí.

Gombíky a rukoväť v zlatom prevedení
Dizajn digestora v decentnej farbe slonoviny alebo v matnej čiernej je doplnený charakteristickou rukoväťou v staro zlatej farbe. Gombíky umožňujú tradičné ovládanie všetkých funkcií digestora. Dekoratívna rukoväť, ktorá ladí s dizajnom celej rady dopĺňa vzhľad digestora a podčiarkuje jej klasický charakter.
Tukové filtre môžete umývať v umývačke riadu

Kovové tukové filtre v odsávačoch pár Gorenje sa ľahko vyberajú a čistia. Môžete ich umývať ručne alebo v umývačke riadu pri jemnom programom.

Kalamáre s avokádom

Suroviny na 4 porcie:
25 kalamárov
polovica cibule
3 strúčiky cesnaku
petržlenová vňať
olivový olej
3 avokáda
soľ
korenie
2 pálivé papričky
čerstvá citrónová šťava
30 g zázvoru

Prírodná sila zázvoru
Zázvor je známy už z antických čias ako jedno z najstarších a najsilnejších afrodiziak aj ako najsilnejší rastlinný antioxidant. Spestrí akékoľvek jedlo alebo nápoj. Klasické,a napriek tomu stále moderné myšlienky čínskeho filozofa Konfucia boli tiež okorenené zázvorom,ktorý vyžadoval v každom jedle.
Postup:
Kalamáre umyjeme a osušíme. Na panvici rozpálime olivový olej a kalamáre osmažíme. Odstránime ich z panvice a pridáme nasekaný cesnak a cibuľu a na kocky nakrájané avokádo. Smažíme pokiaľ avokádo nezmäkne. Vrátime na panvicu kalamáre, ochutíme ich soľou a korením a posypeme nasekanou petržlenovou vňaťou. V keramickej nádobe vymiešame z nasekaných papričiek,olivového oleja, citrónovej šťavy a strúhaného zázvoru omáčku. Omáčku dochutíme soľou a korením a podávame ku kalamárom.

Sporáky

Vyberte si medzi harmonicky navrhnutými plynovými a elektrickými sporákmi v šírke 50 alebo 60 centimetrov,ktoré sa vyznačujú technológiou hi-light.Prevratné technologické riešenia, kombinácia rôznych varných platní a účinná a inovačná technológia rúry HomeMADE™ zaručujú za všetkých okolností skvelé výsledky. Rúra je k dispozícii v elektrickej a plynovej verzii. Zaobchádzanie so spotrebičom a jeho ovládanie sú veľmi jednoduché vďaka šikovne navrhnutým gombíkom, elektronickému časovému spínaču s analógovým displejom a charakteristickou rukoväte so špeciálnym reliéfom pre správne uchopenie.

Plynový horák pre varenie na panvici typu wok
Vďaka profesionálnemu plynovému horáku s plameňom v troch prstencoch, ktorý zahrieva panvicu vyšším výkonom a zaisťuje tak lepšiu energetickú účinnosť, pripravíte svoje jedlo za pár minút. Doplnkový jednoúčelový liatinový držiak panvice wok ďalej zvýši bezpečnosť, pohodlie a účinnosť pri varení.
Moderné technológie hi-light s nádychom klasiky
Okrem troch varných zón hi-light disponuje sklokeramická varná platňa aj zónou s dvojitým kruhovým povrchom, ktorá sa môže prispôsobiť hrncom a panviciam rôznych veľkostí. Kontrolka pre každú varnú zónu zostáva rozsvietená, kým je povrch tejto zóny horúci. Hladký povrch varnej platne sa ľahko čistí a zdvihnuté okraje zabraňujú úniku.
Technológia HomeMade ® ™ pre najlepšie výsledky pečenia

Inovačný dizajn vnútra rúry so šikovne umiestneným vykurovacím telesom PerfectGrill imituje tradičné pece na drevo. Efektívna cirkulácia horúceho vzduchu vedie k rovnomernému rozvádzanie tepla a k vynikajúcim výsledkom pečenia. Plne teleskopické vodiace lišty značne uľahčujú vkladanie plechov na pečenie do rúry a zaisťujú výborný prehľad o procese pečenia.

Hubová polievka so saturejkou
Suroviny na 4 porcie:
3 cl oleja
40 g cibule
cesnak
160 g čerstvých húb (hliva ustricová, lesné hríbiky, líšky, ...)
0,5 dl suchého bieleho vína
120 g mrkvy
1,25 l hovädzieho vývaru
120 g zemiakov
20 g múky
0,5 dl kyslej smotany
soľ, korenie, vetvička saturejky
Saturejka záhradná pre šťastie
Táto jednoročná bylinka má tajuplnú moc. Okrem liečivých účinkov obsahujú jej drobné lístky poriadnu dávku látky, ktorá zapáli vášeň aj v tých najtemnejších kútoch. Nie je náhoda,že je tradične nazývaná bylinkou šťastia. Stane sa vítanou prísadou v každej kuchyni.

Postup:
Cibuľu opražíme na oleji. Pridáme nasekaný cesnak a necháme uvoľniť arómu. Potom pridáme čerstvé huby nakrájané na tenké plátky. Za stáleho smaženia pridávame biele víno ​​a mrkvu nakrájanú na kocky. Okoreníme podľa chuti a zalejeme hovädzím vývarom.Varíme, pokým mrkva nezmäkne. Potom vložíme zvlášť uvarené a na kocky nakrájané zemiaky. Polievku zahustíme. Tesne pred podávaním pridáme kyslú smotanu a čerstvú saturejku pre bohatšiu chuť a štruktúru.